Риверсофт спрема ,,Vox арена” за организирано навивање и бодрење на Македонија на ЕП во Струмица, Кавадарци, Штип и Кочани !

1856

Струмичката компанија ,,Риверсофт” за време на мечевите на Македонија на ЕП во фудбал организира ,,VOX арена’’ за организирано следење и навивање на настапот на македонските ,,рисови’’ против селекциите на Австрија Украина и Холандија. Како што не информираше менаџерот Тони Костов, станува збор за караван во Струмица, Кавадарци, Штип и Кочани каде ова компанијата Риверсофт има свои преставништва се во интерес за поголема поддршка на Македонија во својот дебитантстки настап на едно големо натпреварување

,, Караванот започнува од утре кога Македонија игра против Австрија. Поставуваме Vox арена во градскиот парк на лоакцијата каде се реализираше Струмица опен фест минатата година. Станува збор за ограден простор со голем видео бим и озвучување но и попратна навивачка сценографија.  Собирот ќе биде согласно ковид протоколите. Сите што ќе дојдат ќе добијат ваучери  за бесплатна пијачка. Сето тоа го правиме за да има дружење забава и сплотеност и да ја пренесеме нашата енергија на момците кои ќе играат за Македонија,, ни изјави тони Костов

Караванот ,,Vox арена” во четврток престојната недела ќе биде во Кавадарци  кога Македонија ќе игра против Украина додека на 21 јуни во Штип кога рисовите ќе играат со Холанија. Во меѓувреме се планира и реализација на ,,Vox арена” и во Кочани .

Доколку Македoнија се пласира во втората фаза од Риверсофт не ја исклучуваат можноста да го продолжат караванот

,,Vox арената” во Струмица во градскиот парк кај детската градинка, денеска се монтираше а ќе биде отворена утре во 17 часот додека каде ќе има штандови за консумирање на пијалоци и достоинствено навивање за Македонија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.