Пуштени субвенциите за градинарите – исплатени 221,2 милиони денари на околу 11 400 земјоделци

526
Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој информира дека од вчера почна исплатата на субвенциите за градинарско производство. На сметките на 11.393 производители се исплатени 221.2 милиони денари како финансиска поддршка од програмата за директни плаќања.
,,Политиките за оддржливо земјоделство и производство на храна ќе продолжат со континуирана и неселективна финансиска поддршка предвидена во програмите на Агенцијата,, објави директорот на Агенцијата Бачовски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.