Преку Лагуна Травел на мечот А. Пандев – Зрински во Скопје, пуштени во продажба билетите за дебито во Лигата на Европа

1246

Пуштени се во продажба билетите за мечот Академија Пандев – Зрински од Босна кој ќе се одигра на 11 јули на Арената ,,Тодор Проески$$ во Скопје. Истите во Струмица по цена од 100 денари може да се набават во ТА ,, Лагуна Травел” или онлајн преку ,,Купи карта за се”.  Мечот започнува во 19 часот а влезот на стадионот ќе биде дозволен од 17 часот и 30 минути

Станува збор за дебитантски настап на пандевци во фудбалска Европа. Тие со успехот на македонската фудбалска сцена – КУП титулата и освоеното трето место во првенството се стекнаа со настап во Лигата на Европа а во првото квалификациско коло играат со босанскиот состав Зрински од Мостар

Академија Пандев за мечот со босанците се подготвуваше во Банско Бугарија и одигра повеќе контролни средби. Од таборот информираат дека екипата максимално се подготвува против Зрински кој се смета за фаворит. Според нив со поддршка од трибините фудбалерите од Струмица може да направат поволен резултат пред реваншот во Мостар на 18 јули

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.