Првиот информативен портал во Струмица – СтрумицаНет одбележа 10 години постоење

2094

Информативниот портал www.strumicanet.com со скромна свеченост одбележа десет години од своето постоење. Станува збор за првиот онлајн медиум во Струмица кој почна да функионира на Денот на заштитниците на Струмица – Св. 15 Тивериополски Свештеномаченици. Најпрво на својата веб страна почна со емитување на народна музика а постепено и пласирање на информации од локално значење. Станува збор за информативна веб страница која секојдневно преку емитување вести, фотографии и видеа ги пренесува сите актуелности од Струмица.

На свеченоста, сопственикот и уредник на порталот Роберт Ѓорѓиев на повеќе лица, институции и фирми додели благодарници за поддршката во развојот и растежот на овој информативен сајт, кој секојдневно ги следи локалните настани и случувања во општина Струмица. На својата веб платформа СтрумицаНет нуди информации од сите области за кои сметаат дека се од интерес и значење за граѓаните на општина Струмица и пошироко.

,, Ви благодарам на сите за поддршката. СтрумицаНет и понатаму ќе се труди да ги оправда Вашите очекувања како онлaјн медиум со навремени и точни информации ’’,  рече уредникот и основач на СтрумицаНет Роберт Ѓорѓиев

Радио СтрумицаНет е член на Советот за етика во медиумите со што ги запазува сите прифатени кодекси на новинарското известување.

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.