Прва победа на гевгелиски Кожуф, му го нанесе првиот пораз на радовишки Детонит Плачковица

557

Фудбалерите на гевгелиски Кожуф ја остварија првата победа ова првенствена сезона.  Во рамките на четвртото коло од Втората фудбалска лига на Македонија, гевгеличани им го нанесоа првиот пораз на радовишки Детонит Плачковица. На свој терен славеа со 2:0 а стрелци на головите беа Костадинов и Кочев.

Третиот второлигаш од Југоистокот, струмичка Беласица ремизираше на свој терен со Локомотива Пехчевио. Милушев стрелаше за водство на синобелите но само две минути траеше радоста на струмичани откако Јордановски изрмани на 1:1

По четири кола Детонит има 7 бода додека Кожуф и Беласица по 4 бода.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.