После мене која ќе љубиш – нов сингл на Стојне Николова заедно со Џамбо (видео)

2839

Струмичката фолкерка Стојне Николова деновиве го промовираше нејзиното ново музичко остварување. Станува збор за песната насловена „После мене“ која беше презентирана на новата Зона М1 продукција

Музиката и аранжманот на „После мене“ се авторско дело на нејзиниот постојан соработник, композиторот и клавијатурист Бобан Мојсовски, додека стиховите за песната ги напишал Љупчо Василев, кој е воедно и главен машки лик во видеото.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.