Пожар од корпа за отпадоци се проширил и зафатил помошен објект и автомобил во Струмица

552

Пожар од корпа за отпадоци во дворно место на А.М. (57) на улицата „Цветан Димов” во Струмица синоќа зафатил помошен објект и преден дел од автомобил „форд фокус”. Според полицијата, пожарот бил пријавен во 21:20 часот, а веднаш по пријавувањето интервенирала ТППЕ Струмица по што пожарот бил изгаснат.

,,На 25.09.2022 во 21.19 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека во дворно место на А.М.(57) на улица „Цветан Димов“ во Струмица настанал пожар во корпа за отпадоци, од кој биле зафатени дел од помошен објект и преден дел од патничко моторно возило „форд фокус“ со струмички регистарски ознаки. Со интервенција на Територијалната противпожарна единица Струмица пожарот бил изгаснат, а увид на местото извршила екипа на СВР Струмица,, стои во известувањето од полицијата

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.