Пејачката Александра Јанева кажа ДА откако Иван ја побара за сопруга под Ајфеловата кула во Париз

1403

Поп пејачката Александра Јанева од Струмица му кажа ДА на нејзиниот дечко Иван Ангелов кој за сопруга ја побара под Ајфеловата кула во Париз Франција. Јанева веста ја објави со  фотографии на социјалните мрежи каде што напиша „Овој пат вечерта промени сѐ!“

„Сакам кога се смееме заедно и кога ми пееш раштимани тонови, ама чисти од душа. Кога и двајцата пуштаме солза на тажни филмски сцени, а ти ја криеш низ насмевка плачко мој најсакан. Кога сакам да сум ти лута, ама не можам и не знам како повеќе од 5 минути, кога не сакаш да се одлепиш од мене исто колку јас од тебе. Се појави на право место, во право време. Јас и ти во нашето време за љубење- напиша на ФБ Александра

Александра и Иван беа во врска околу три години и честопати Александра за него велеѓе дека освен искрената љубов Иван и е и најголемата поддршка во кариерата.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.