Пет меча, пет победи за Наковски волеј – струмичанки доминантни и против Фит фан волеј

445

Одбојкарките на Наковски волеј ја продолжуваат својата доминација во Првата женска лига забележувајки ја петата победа во првенството. На свој терен славеа победа против  Фит фан волеј со  3:1 во сетови (25:23, 20:25, 25:16, 25:17) со што останаа на лидерската позиција без ниту еден изгубен бод.

Гостинките кои се покажаа како респектабилен состав успеаа во вториот сет да дојдат до израмнување откако Наковски поведе. Но очигледно немаа сила да продолжат со исто темпо откако домакинките ја зацврстија својата игра во приемот

,,Фит Фан Волеј како респектабилен противник покажаа добра игра на терен но, не доволно да ја совлада енергијата на нашите девојки и желбата за победа  И во 5 тото коло, 5 победи без ниту еден пораз и 15 бода Наковски волеј останува на врвот на табелата на македонската женска одбојка“, објавија од ОК Наковски Волеј

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.