Пет гола и убедлива победа на Академија Пандев против Скопје

798
dig

Академија Пандев славеше убедлива победа против Скопје во рамките на 20 то првенствено коло со 5:0. Стрелец на првите три голови беше Пепи Ѓоргиев кој одигра одлична партија за својот нов тим откако во јануари дојде од Албанија во Струмица. Гол постигна и резервистот Виктор Ангелов кој исто така едно од засилувањата на пандевци а печат на голеадата во Струмица стави Кристијан Велиновски

Пандевци беа далеку подобар тим од Скопје. Имаа и игра и шанси наспроти гостинскиот состав кој се загуби на Благој Истатов. Победата на струмичани можеше да биде и поубедлива ако Митровски и Шарковски не ја погодија пречката но и ударите на Маронг. Тимот на Скопје во текот на целиот меч не успеа да изгради зрела шанса за погодок

Пандевци се трети на табелата а следното коло и гостуваат на Шкендија.

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.