Пандев за Спортал.бг : Целта е ФК Академија Пандев оваа година да се бориме за Европа !

1499

Горан Пандев кој ги проследи мечот на сениорскиот состав на Академијата со ФК АЛ Наср во Банско Бугарија во изјава за  „Спортал.бг“, истакна дека целта на неговиот клуб ова сезона е Европа, односно Академија Пандев да се најде меѓу најдобрите три екипи во Првата македонска фудбалска лига.

„Целта е оваа година да се бориме за Европа, имаме неколку играчи на проба, треба да дојдат уште три до четири играчи да се комплетира екипата. Треба да се бориме за првите три места на табелата. Знаеме првенството во Македонија е изедначено, нема да биде лесно, ама имаме добар тренер и млади играчи, ако ги погодиме засилувањата од странство, сигурен сум дека ќе имаме добра сезона. Се надевам дека во иднина ќе излезе еден нов Горан Пандев, најважно е сите да тренираат и да играат, тоа е најважно“, изјави Пандев чија изјава може да се виде ТУКА

Инаку ФК Академија Пандев деновиве одигра неколку контролни пријателски мечеви во Бугарија каде во последниот меч против ФК Пирин забележа победа од 6:0. Велиновски даде 3 гола, Мирчевски, Трајков и Мартинага

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.