Пандевци играа одлично и славеа против Силекс во Кратово, но головите ги постигнаа домаќините (видео)

1427

Академија Пандев славеше во Кратово против Силекс со резултат од 2:1 и со победа го заокружи есенскиот дел од првенството. Заслужена победа на пандевци кои доминираа на теренот во Кратово иако головите ги постигнаа домаќините заради грешка на одбрамбените играчи по притисокот што го правеа струмичани.

Центаршутот на Трапановски во 22 минута предизвика конфузија кај одбраната на Силекс  кога Дршковиќ ја несакајки ја смести топката во мрежата на својот колега. Во второто полувреме по напад на Академија Пандев која продолжи со притисокот, Гроздановски место надвор од теренот го матираше својот голман за водство од 2:0 на пандевци кои примија гол од Ивановски.

Со ова победа 5 во првенството пандевци имаат вкупно 17 бода но се на претпоследната позиција од прволигашката табела но бодовно се блиску со останатите екипи за избегнвуање од опасната зона

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.