Општина Босилово организира ,,БАЗАР ФЕСТ“ со цел жителите да ги презентираат и продаваат своите рачни творби и производи !

774

Заради  стимулација на приватното претприемништво, уметничките способности, иновативноста и индивидуалниот  талент – општина Босилово  за прв пат оваа година  ќе  организира  „БАЗАР ФЕСТ – 2024„.

Се повикуваат сите граѓани на општина Босилово и пошироко од регионот, кои се занимаваат со изработка на традиционални ракотворби, плетеници, уметнички слики, природна храна, изработка на мали и невобичаено интересни производи  дека ќе можат истите да ги изложат и да ги продаваат на посебно обезбедени штандови.

„Базар фест – 2024„ ќе се одржи на малиот плоштад во село Босилово (центар на населеното место) на ден 30.06.2024 година (Недела) со  времетраење од 09 – 12 часот.

Сите заинтересирани кандидати кои сакаат да земат учество на овој настан можат да се пријават  во општина Босилово на следниот телефонски број: 071 634 327.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.