Општинарите го чистеа ѓубрето кај касарната во Струмица каде ќе се гради новата градинка (фото)

915

Вработените во општина Струмица но и од јавните претпријатија под капата на општината, денеска се приклучија на акцијата ,, Не биди ѓубре” што се спроведува во целата држава. Тие на чело со градоначалникот Коста Јаневски ја чистеа локацијата кај старата касарна, на која на почетокот од идната година ќе започне да се гради новата детска градинка.

фото ФБ Коста Јаневски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.