Одбојкарите на Струмица ШАМПИОНИ – по 11 пат крунисани како најдобри во мак одбојката !

340

Одбојкарите на Струмица стасаа до 11 Шампионски пехар откако во четвртата средба со Штип УГД славеа со 3:1 во сетови и стасаа до третата победа во финалната серија од годинашниов шампионат. Ова е единаесетта титула за струмичани со што ја продолжија доминацијата во мак одбојката иако во куп финалето претрпеа пораз до штипскиот состав

Струмични и во последниот меч покажаа доминациа на теренот. Првиот сет го добија со 25:15, вториот со 25:21 и кога сите помислија дека новиот трофеј ќе биде освоен убедливо штипјани не дозволија предвремена радост. Тие го добија третиот со 25:21 но последниот им припадна на струмичани за ново славје и нова титула

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.