Одбојкарите на Струмица Никоб со нова КУП титула – Владо Милев најави и ШАМПИОНСКА ! (фото)

665

Струмичките одбојкари го освоија КУПОТ на Македонија откако во Радовиш во големото финале од ова натпреварување славеа со 3:0,  во сетови против ГОК Борец од Велес.

Струмичани немаа некои поголеми проблеми против велешкиот состав. Велешки Борец единствено само во вториот сет покажаа рамноправност но не доволно да се спротистави на струмичката одбојкарска машинерија.

Ова е 18 тиот пехар за ОК Струмица ова сезона со името на Никоб или вкупно 9 та КУП титула.

,,Неможам а да не бидам задоволен од резултатот. Во вториот сет падна концентрацијата но успеавме да се вратиме. Одигравме колку што треба, сега се фокусираме на одбрана на Шампионската титула,, кажа Владо Милев

Капитенот на струмичани, Владо Милев освои 12 поени 11 Хараба, 7 Алексов, 5 Глобочки.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.