Николова наскоро со промоција на првиот албум ,, Мелем за душа’’ – Ќе има песни за сечиј вкус , вели Стојне

3101

,,Мелем за душа’’ . Ова ќе биде насловот на деби албумот на  струмичанката Стојне Николова која трпеливо ја гради својата музичка кариера и стана еден од бараните вокали во земјава.  Таа ја работи последната песна за албумот ,,Ајде спремај мајко дарови ‘’ која наскоро ќе биде промовирана и со видео запис.Станува збор за песна  од Филип Нуне кој се погрижи и  за аранжманот а текстот е на Огнен Неделковски. Песната се работи во ХЛ студио Момировски.

,,Со ова песна го завршувам и мојот прв албум со новосоздадени авторски фолк песни, за кој лично многу се радувам бидејки мислам дека имам песни за сечиј вкус од балади па се до оние со побрз ритам со етно и поп елементи и различни тематики.  Главен виновник за мојата кариера но и за деби албумот ,,Мелем за душа“ е и мојот продуцент и менаџер Бобан Мојсовски,, ни изјави Стојне која својата музичка кариера ја започна пред неполна деценија а се школуваше и на Универзитетот Гоце Делчев во Штип.

Во првиот албум ,, Мелем за душа,, ќе бидат сместени 11 песни кои се дело на повеќе автори а Стојне се докажува со својата интепрпретација со која го привлече вниманието на публиката. Таа заедно со Бобан Мојсовски речиси секојдневно има гостувања низ градовите во државата а често заминуваат и меѓу нашинците во Европа каде одржуваат концерти

,,И покрај сите работни обврски и патувања слободно време за себе и своите најсакани сегкоша имам и мора да се најде, бидејки во животот нема ништо поубаво во споделени убави моменти со луже кои те мотивираат, ти дават спокој бидејки без љубов од најблиските животот нема смисла,, вели Николова

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.