Наковски Волеј славеше против Универзитет Тетово, ја прокнижи и седмата победа во првенството

676

Одбојкарките на Наковски Волеј ја забележаа и седмата првенствена победа. На домашен терен го надиграа тимот на Универзитет Тетово со 3:1 во сетови со што остануваат како еден од најсеризоните кандидати за првите две позиции во Шампионатот.

Струмичанки потклекнаа само во вториот сет кој им го отстапија на гостинките. Останатото се беше според очекувањата и планот на домашниот состав иако тетовчанки се покажаа како незгоден противник. Домакинките првиот сет го добија со 25:21, вториот го загубија со 23:25, во третиот беа доминантни со 25:14 а четвртиот со 25:22

Со скор од 7 победи и еден пораз, Наковски Волеј отворено најавува атак за разигуравање за шампионската титула а ќе го има и главниот збор во Купот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.