Наковски волеј на чекор од КУП титулата – Работнички пречка

646

Наковски волеј славеше против Вардар жени од Скопје со 3::1 во сетови и обезбеди Куп финале  против Работнички од Скопје. Струмичанки си отворија шанса  и со победа утре во Радовиш да го освојат првата КУП титула.

Струмичанки добро го почнаа мечот. Нивниот напад доминираше а вардаровиот прием потфрли што резултираше со 25:16 за Наковски. Вардар возврати во вториот сет со 25:22 но немаше сила за нешто повеќе. Девојките на Александар Митев доминираа и обезбедија второ КУП финале. Третиот сет го добија со 25:10 а четвртиот со 25:11.

Машкото финале меѓу Струмица Никоб и ГОК Борец е утре од 13, а од 16 часот ќе почне женското финале на Наковски волеј и на Равотнички Скопје.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.