Младата струмичанка Драгана Костова сними ковер на песната ,,Ништа твоје’’ (видео)

3641

Младата Драгана Костова од Струмица која лани го освои второто место на грандовото шоу ,, Неки нови клинци’’ деновиве сними ковер на песната ,,Ништа твоје’’ од Илма Карахмет. Коверот е снимен во студиото ,,Анастасија’’ каде Драгана во придружба на Енис Папазов а кларинет и Мите Костов на пијано одлично ја пее песната на Илма

,, Браво. Најдобриот ковер на ова песна. Секоја чест. Чист, здрав и моќен глас за успех,, се најчестите коментари под видеото објавено на Јутуб

На последното издание на ,,Неки нови клинци’’ во текот на сите осум месеци додека траеше музичкото шоу, Драгана имаше само пофални зборови од жирито. Го освои второто место зад Вања Књежевиќ иако собра околу 9500 гласови

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.