Малолетна струмичанка била силувана од нејзиното момче – случајот во полиција го пријавил мајката

1917

Триесет и осум годишна мајка од струмичко село вчера во Полициската станица во Струмица пријавила дека малолетник од струмичко село извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка со која бил во љубовна врска, сооштија денеска од СВР Струмица.

Како што се наведува во соопштението, малолетникот ја извршил обљубата во периодот од август до ноември лани.

Од полицијата додаваат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.