Ленче и Горан Кукиќ со пријателите од шоуто ,,Никогаш не е доцна’’ пеат ,,Среќна ти Нова Балкане стари’’ (видео)

2340

Ленче  и Горан Кукиќ со пријателите од шоуто ,,Никогаш не е доцна’’ го промовираа новиот сингл насловен како „Среќна ти Нова Балкане стари“ преку Гранд продукција. Станува збор за новогодишна песна во која освен струмичкиот пар кои беа победници на ова шоу пеат иГордана Костиќ Чириќ, Марко Жигмановиќ, Билјана Прокиќ, Мирзад Перваниќ Мигос, Југослав Шијачки, Јасмина Мима Шијачки, Даниела Станковиќ Костиќ и членовите на „Јупитер“.

Музиката за ова новогодишна песна е на Мирзард Первановиќ – Мигос додека текстот на Ѓорги Калајџиев а аранжамнот го направија Горан Алиќ и Иван Куќиќ. Музиката е снимена од членовите на струмичкиот бенд „Јупитер“, а видеото е во продукција на „SHOWTIME“ од Струмица во режија на Кире Пиличев и Ѓеорги Кончалиев, кое го снимаа на неколку локации во Белград и во Струмица.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.