Костадинов: Ќе се рушат дивоградбите над новите турски гробишта во Струмица каде ќе се гради социјална населба

429

Првиот човек на општина Струмица Костадин Костадинов најави дека од утре ќе започне процес на рушење на дивоградбите над новите турски гробишта – локација каде се планира изградба на социјална населба. Од таа причина тој повика на разбирање толерација и поддршка бидејки како што наведе на својот фб статус мора да има ред, дисциплина и посветеност

,,Утре 15 април започнуваме со рушење на дивоградбите над новите турски гробишта каде е планиран најголемиот проект во општина Струмица до сега, изградба на социјална населба за дислокација на нелегалните објекти од улица Климент Охридски. Барам поддршка од моето турско маало но и од цела Струмица, од сите населени места, од институциите од сите вас,, објави на ФБ градоначалникот Костадинов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.