Комбе со мигранти удри во три возила на Младинска во Струмица – има и повредени (фото)

6312

Комбе кое превезувало мигранти точно напладне со огромна брзина удри во три патнички моторни возила на улицата ,,Младинска” во Струмица. Комбето на задната страна имаше кочански регистарски ознаки и доста беше оштетено од ударите. Оштетени и демолирани беа и возилата што се нашле на улицата Младинска. Дел паркирани а едно кои се нашло пред комбето кое се движело со огромна брзина. По ударот дел од мигрантите кои биле комбето избегале а дел лежеле на коловозот.

Според очевидци комбето се движело по Младинска најверојатно бегајки да не бидат забележани и фатени од полиција. Тврдат дека се движело со брзина околу 100 километри од час. Од брзината комбето како што објаснија жителите на Младинска најпрво удрил во рабниците на улицата и изгубил контрола при што удрило во возило што се движело пред него и во две паркирани моторни возила. Паралелно однел и еден електричен столб.

Според очевидци ударот бил страотен а по инцидентот од комбето излегле околу 50 тина мигранти а дел со повреди останале на коловозот.

Полицијата во моментов врши увид и не соопштуваат детали.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.