Кои образовни профили во новата учебна година ги нудат трите средни училишта во Струмица !?

851

Трите јавни средни училишта во Струмица во новата учебна година може да запишат 1209 ученика во прва година во вкупно 39 паралелки. Завршните основци може да се одлучат за гимназиско образование но и за многуте струки како за четиригодишно така и за тригодишно образование кои се во соработка со бизнис секторот.

Во СОУ Јане Сандански може да се запишат 365 ученика во 11 паралелки

Во СОУ Димитар Влахов во новата учебна година може да се запишат 354 ученика во 12 паралелки а еве за кои образовни профили

СОУ Никола Карев во новата учебна година ќе има слободни места за 490 завршни основци кои може да се одлучат стручно образование

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.