Кандидати за пратеници од ВМРО ДПМНЕ на средби со граѓаните во струмичко Куклиш и Свидовица

108

Вчера Сабота (20 април) во рамките на својата предизборна агенда ВМРО-ДПМНЕ направи Средба со граѓаните од Свидовица и Куклиш. На Средбата пред насобраните граѓани се зборуваше за лошата состојба во државата и за програмата на Кандидатката за Претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова.  На средбата со граѓаните се претставија  и кандидатите за пратеници од листата на ВМРО-ДПМНЕ за 4 ИЕ Др. Јадранка Поцкова, Жан Дрвошанов, Ели Панова и Антонијо Милошоски.

,,На средбата се обратија Жан Дрвошанов и Антонијо Милошоски. Во своите говори тие потенцираа дека државата е во хаос, институциите се парализирани, апатија и разочараност се чуствува насекаде.  Но народот му дава силна и недвосмислена поддршка на ВМРО-ДПМНЕ. Победата на ВМРО-ДПМНЕ на изборите на 24 април и на 8 мај е извесна и промените наскоро доаѓат!,, соопштија од ОК на ВМРО ДПМНЕ Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.