Како да станеш поткастер – повик за обука на млади поткастери, најдобриот ќе снима 12 поткаст епизоди !

458

Сакаш да бидеш поткастер, имаш идеја и ти треба поддршка? Ова е твојата можност да бидеш дел од бесплатната обука за млади поткастери на ZaSe.mk и МЕДИУМ СКОПЈЕ, со докажани професионалци од телевизија, радио и ONLINE медиуми.

Не чекај, пријави се веднаш на zase.mk@gmail.com со дознака „Твоето мислење е важно!“.Испрати го твоето кратко видео (до 3 минути) најдоцна до 25.12.2023 година, каде коментираш на тема од твој интерес, поставуваш прашања на соговорник или испрати кус забавен видео сегмент со кој ќе се претставиш во најдобро светло.

Предавачите ќе ги одберат 10-те кандидати со најголем потенцијал и со нив ќе работат во наредните 2 месеци.Сите учесници на обуката ќе снимат свој подкаст, а најпопуларниот поткастер ќе добие можност да направи 12 поткаст епизоди, кои ќе бидат продуцирани, снимани и обработени во Подкаст Студио, и објавени на порталот ZaSe.mk и неговите социјалните мрежи.

Право на учество имаат лицата од 15 до 35 години. Помладите од 18 години, треба да побараат одобрение и препорака од своите родители за да се пријават на обуката. За подетални информации погледнете го видеото или пак испратете порака на zase.mk@gmail.com.

Проектот е поддржан од Амбасадата на Соединетите Американски Држави во Скопје.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.