Казнети 53 возачи за брзо возење, најмногу на подрачјето на Струмица и Радовиш

1095

Вчера во периодот од 11.00 до 15.00 часот, на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица кој ги покрива 10 те општини од Југоистокот  била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управувале возило со брзина поголема од пропишаната.

Како што стои во информацијата од МВР биле санкционирани 53 возачи, од кои по 22 на подрачјата на Струмица и Радовиш, 6 на подрачјето на Гевгелија и 3 на подрачјето на Валандово. Од санкционираните возачи, 29 ја пречекориле брзината во населено место, а 24 надвор од населено место. За сторените прекршоци возачите биле соодветно санкционирани.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.