Инцидент во затворот во Струмица: Осуденик нападнат и повреден со остар предемет

2432

Во полицициската станица во Струмица денеска било пријавено дека во Затворот во Струмица осуденик нападнал и повредил друг осуденик со остар предмет. Поголема ексалација спречиле други затвореници кои го совладале напаѓачот.

,,На 24.05.2023 во СВР Струмица е пријавено дека на 23.05.2023 околу 22.30 часот во просторија во Затвор Струмица во Струмица осуденикот Д.П.(37) со остар предмет го нападнал осуденикот Н.Ч.(35) од Македонска Каменица и му нанел повреда на Н.Ч., по што бил совладан од неколку осуденици. Се преземаат мерки за расчистување на случајот,, се наведува во соопштението од МВР.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.