Жител од Струмичко Дабиле починал на лице место откако се превртел со трактор „имт“

1668

Вчера попладне, во 14.40 часот, во Полициската станица Струмица било пријавено дека во село Дабиле, Струмичко, 75-годишниот П. Б. од село Дабиле, управувајќи трактор „имт“, со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над тракторот и се превртел, извести МВР.

„Од добиените повреди П. Б. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош Струмица“, соопшти МВР.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.