Екипата на „Лав комерц“ победник на турнирот во мал фудбал „Струмица 2023“ за млади (фото од најдобрите)

1817

Младите фудбалери на „Лав комерц“ се победници на турнирот во мал фудбал „Струмица 2023“ во младинска конкуренциа откако во финалето славеа против врсниците од „Темпо“ со 2:0. Третото место им припадна на младите од „Бензоил“ кои во малото финале со 4:2 славеа против „Макпетрол“.

За најдобар играч на турнирот на кој учествуваа вкупно 10 екипи во младинска конкуренција беше прогласен Давид Василев од победничкиот табор од кој  Димитар Петров беше прогласен за најдобар голман додека епитетот најдобар стрелец го понесе Кирил Пандев од тимот на Бензоил

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.