Едно момче загина а три лица се повредени во судар на две возила кај Смоларската Крстосница после Ново Село

1864

Половина час по полноќ на магистралниот пат Ново Село – Смоларска крстосница, на излез од Ново Село, се случила сообракајна незгода помеѓу патничко возило „форд мондео“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(24) од село Рич, струмичко и патничко возило „мерцедес бенз“ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Ч.(23) од Ново Коњарево, струмичко.

Од здобиените повреди, во незгодата починал сопатникот во возилото „мерцедес бенз“, И.И.(21) од село Ново Коњарево, а со тешки телесни повреди се здобиле возачот на возилото „форд мондео“, Д.Д. и сопатникот во истото возило И.С.(19) од село Рич, додека со телесни повреди се здобил В.Ч., по што биле пренесени во Медицински центар Струмица за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа на Полициската станица Струмица. Сообраќајот бил во прекин и пренасочен по локалните патишта од 00.45 до 04.00 часот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.