ДИК: Резултати од прв круг Претседателски избори во Општините Радовиш и Конче

247

2 765 гласа е разликата меѓу кандидатите за претседател на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ во Општина Радовиш во корист на Гордана Силјановска Давкова. Таа на вчерашниот прв круг од Претседателските избори во Радовиш освои 5 444 гласа наспроти 2 679 за Срево Пендаровски.  И во Општина Радови трет по освоените гласови е Максим Димитриевски од ЗНАМ а четврта е кандидатката на Левица Билјана Ванковска

 

Во општина Конче Гордана Силјановска Давкова освои 798 додека Стево Пендаровски 562 гласа

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.