Двајца малолетници повредени откако излетале со четирицикл на крстосницата во Струмица

2583

Двајца малолетници се повредени откако во средата со четирицикл излетале од пат во Струмица. Инцидентот се случил на крстосницата  од улицие Ѓорги Упчев и Мара Минанова при што едното малоленто момче се здобило со потешки повреди.

„На 21.02.2024 во 19.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосницата од ул.„Ѓорги Упчев“ и ул.„Мара Минанова“, четирицикл без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Струмица, излетал надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник од Струмица, а со телесни повреди се здобил возачот констатирани во Општата болница Струмица“, информираат од МВР.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.