Да бидеме хумани и помогнеме, на фудбалерот Томе Јанев му се потребни средства за лекување во Русија

2594

На довчерашниот фудбалер на Беласица 29 годишниот Томе Јанев од Струмица итно му се потребни финансики средства за лекување во Москва Русија. Кај него е дијангостицирана болест на моторниот неврон или ALS – (amnyotropxic lateral sclerosis). По последните прегледи констатирано дека со лекување и терапија во Москва – Русија има можност за подобрување на неговата здравствена состојба. Станува збор за терапија со матични клетки на секои четири месеци во рок од три години.

Сумата за потребното лекување е огромна за неговото семејство, која за овие три години ќе изнесува околу 160.000 евра.Од таа причина семејството, сите негови пријатели, другари и спортисти апелираат за помош на Томе Јанев со донирање на финансиски средства…

– преку Телеком со повик на  070 143 454

– преку денарска сметка број:

Томе Јанев  сметка 210-5017071183-75   НЛБ Банка

– преку девизна сметка број:

Tome Janev   MK07210501707118375   NLB Banka AD Skopje  Makedonija  SWIFT: TUTNMK22

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.