Градоначалникот Јанев и општина Василево донираа вода и сокови во Црвен Крст за загрозени семејства и лица во карантин (фото)

2244

Градоначалникот Марјан Јанев и општина Василево донираа голема количина на вода и сокови на Црвен Крст Струмица. Истите продукти ќе бидат распределени од страна на Црвен Крст на социјално загрозените семејства и лицата сместени во домашен карантин на територијата на сите четири општини: Василево, Струмица, Босилово и Ново село, објави општина Василево на својата ФБ страна

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.