Горивата поевтинуваат од половина до еден денар, РКЕ ги објави новите цени

323

Бензините за 0,5 денари, додека дизелот поевтинува за 1 денар од вечерва на полноќ, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Цената на ЕУРОСУПЕР 95 од вечерва на полноќ ќе чини 77 денари, додека на ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава по 79,5 денари по литар.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ од утре ќе изнесува 73,5 денари.

За еден денар поевтинува и екстра лесното масло и ќе се продава по 73 денари, додека цената на мазутот ќе биде од утре 41,2 денари.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.