Горан Пандев за утрешниот 100 ти натпревар доби подарок од колегите репрезентативци

1646

Горан Пандев утре против селекцијата на Летонија во рамките на квалификациите од ЕП, ќе го прослави својот јубилеен 100 ти настап во дресот на македонската фудбалска репрезентација. Како што пренесе порталот Екипа неговите колеги од репрезентацијата го изненадиле со прекрасен подарок. Пандев доби прекрасна слика со спомени од настапите во националниот дрес и „стотката“ која треба вечно да ја памети.

Македонската публика утре со почеток од 20:45 часот на националната ќе има можност да ја бодри сениорската репрезентација во првиот квалификациски натпревар за Европското првенство 2020 година против селекцијата на летонија . 35-годишниот Горан Пандев струмичката фудбалска ѕвезда ќе носи специјално изработени копачки на кои ќе бидат испишани имињата на неговите деца.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.