Во чест на Јовановски, осум екипи играа Street Basket – најдобар тимот на Струмица со Шајкаров како МВП

1183

Во рамките на Струмица Опен фестивал 2021 се одржа традиционалниот ,,Street Basket’’ турнир кој годинава доби меморијален карактер во чест на прерано починатиот Здравко Јовановски кошаркарски тренер и судија. На турнирот беа пријавени вкупно осум екипи а победи тимот на Струмица од чии редови Александар Шајкаров беше прогласен за МВП на истиот.

Струмица во финалната пресметка го совлада тимот на ,,Булевар кафе’’ додека третото место го освоија момците од тимот ,,Бомб’’. Освен овие екипи на турнирот учествуваа и екипите на Офис, Струмица опен,  Партизан – Гевгелија,  Саб клуб и Босилово. Играа до 15 тиот постигнат поен или подобар во 12 минути игра.

фото СОФ 2021

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.