Tешко повредена струмичанка откако во неа удрил џип на улицата 24 Октомври

966

Седумдесетгодишна жена е тешко повредена откако вчера околу 13,30 часот на ул.„24-ти Октомври“ во Струмица била удрена од џип.

,,На 29.10.2021 во 13,30 часот било пријавено дека во Струмица на ул.“24-ти Октомври“ патничко моторно возило “џип“ со струмички регистарски ознаки, управуванo од Б.М.(29) од Струмица удрило во пешакот Л.М.(70) од Струмица.Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.М. констатирани во Медицинскиот центар во Струмица.Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица,,соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.