Во Струмица почна распределбата на картичките за зелена нафта за земјоделците од струмичкиот регион

653

МЗШВ ја информира јавноста конкретно земјоделците дека во ПЕ Струмица при МЗШВ, започна распределбата на картичките за зелена нафта. Според информациите од денеска па во наредите денови треба да бидата поделени  4800 картички за зелена нафта со вкупна вредност од 19 300 000 ден или 315 000 евра  за земјоделците во општините Струмица, Ново Село, Босилово и Василево

Земјоделците своите картички за зелена нафта може да ги подигнат исклучиво лично, со валидна лична карта или пасош а истите да се искористат до 30.04.2023 година.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.