Во средното училиште во Валандово за прва година ќе има слободни 109 места за четири струки

1062

Во прва година во СОУ,, Гоце Делчев“ во Валандово ќе може да се запишат 109 ученици во 4 паралелки со настава на македонски јазик според наставни планови и програми за:Гимназиско образование, Земјоделско-ветиринарна струка – техничар за фитомедицина агротехничар, Машинска струка за профилот техничар за комјутерско управување и Здравствена струка за образовниот четиригодишен профил дентален асистент.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.