Во СОУ „Богданци“ во прва година може да се запишат 159 ученици во шест струки !

632

Во СОУ „Богданци“ следната учебна 2024/2025  во прва година може да се запишат 159 ученици во 6 паралелки при што добара дел од струките што ќе ги има се дел од дуалното образование во соработка со локални фирми.  Гимназиско, Соообраќајна, Здравствена, Градежно-геодетска , Текстилно-кожарска и Електротехничка струка се паралелките за кои има места за завршните основци.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.