Во Конче во два одделни пожара изгореле пчелни семејства, лозје но и други насади (видео)

326

На 26.06.2024 во 16.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на место викано Пучолевица, атар на село Конче, настанал пожар во кој биле опожарени пчелни семејства и делови од земјоделска механизација, сопственост на О.В. од село Конче. Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш.

На 26.06.2024 во 14.24 часот во СВР Струмица било пријавено дека околу 14 часот во атар на село Конче настанал пожар кој зафатил ниви сопственост  на Е.Р. и А.Р. од село Конче, како и лозов насад сопственост на Ф.Ј. од село Конче. Пожарот зафатил и околни површини со сува трева ,а повредени лица нема. Од страна на Територијална противпожарна единица Радовиш и членови на доброволно противпожарно друштво од село Конче пожарот бил изгаснат. Увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.