Во валандовско пријавени физички напади, меѓу напаѓачите и турски државјанин кој е приведен

2732

Синоќа во валандовско регистрирани се два физичка напада кои се случиле во населеното место Башибос  а биле пријавени во полициската станица во Валандово.  Првиот случај е пријавен во 22 часот и 15 минути од страна на  жител од Калково кој пред полицијата дал исказ дека пред 45 минути или во 21 часто и 30 минути го нападнал  жител на Чалкали а физичкиот напад бил во Башибос.

Физички напад имало и врз 42 годишен маж од  Башибос. Бил нападнат  од  страна на жител на Турција кој имал престој во Дедели. По пријавувањето 27 годишниот жител на Турција бил приведен и предаден на полициски службеници од Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.