Во Богданци приведени четири лица, полицијата кај едно пронашла марихуана и најави пријави

616

МВР соопшти дека синоќа во Богданци се приведени четири лица кои биле во група а за кои полицијата има сомневање дека биле вмешани во купопродажба марихуана за користење. При претрес кај едно од нив, како што информира полицијата е пронајдена одредена количина марихуана.

,,На 22.03.2024 во 19.40 часот во Богданци, полициски службеници од ОВР Гевгелија ги лишиле од слобода С.М.(19) од Богданци, А.С.(23) од село Црничани, дојранско, М.М.(46) од Богданци и В.Д.(19) од Богданци затоа што при преглед кај нив, кај лицето С.М. била пронајдена и одземена марихуана. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава,, стои во соопштението од СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.