Во атарот на радовишко Јаргулица откриени 23 мигранти од Пакистан

3985

Вчера радовишката полиција во атарот на населеното место Јаргулица откриле 23 лица сите ќители на Пакистан кои имале намера илегално да ја поминат државата и да се упатат во некоја од западноевропските држави. Вестја ја потврди и МВР кој подвлече дека сите мигранит се предадени на граничната полиција

,,На 19.03.2021 во 15.30 часот во атарот на село Јаргулица, радовишко, полициски службеници од Полициската станица Радовиш пронашле 23 лица – мигранти од Пакистан. Мигрантите биле предадени на полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Ново Село за понатамошна постапка,, стои во информацијата од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.