Викенд без ДДВ во салоните на ,,Риверсофт’’, целиот асортиман со намалени цени а добивате екстра квалитет !

1027

Компанијата ,,Риверсофт’’ од Струмица со своите салони ширум Македонија, викендов ќе има акција на распродажба на целиот асортиман со намалени цени. Како што објавија од ова фирма, цените ќе бидат намалени за износот на ДДВ за 18 или за 5 % согласно најавениот владин ,,Викенд без ДДВ’’ со што ќе излезат во пресрет на сите клиенти потрошувачи и деловни партнери.

Како што информираа од ,,Риверсофт’’ за 18 одсто ќе бидат намалени цените на бела техника, масторска опрема и алати како и широкиот спектар на опрема за домакинството,  додека за 5 одсто ќе бидат намалени цените на огромниот асортиман на ИТ опремата.

,,Ние како компанија постојано нудиме ниски цени, екстра квалитетот и професионална услуга но дополнителното намалување на цените ќе биде мотивација плус  да се посетат нашите салони. Секогаш стоиме на страна на сегашните и идни потрошувачи бидејки го нудиме најдоброто. Нашите салони се опремени и стоиме на располагање на сите наши клиенти да излеземе во пресрет за да го добијат најдоброто од асортиманот што го нудиме,, информираа од Риверсофт

Повеќе за викенд акцијата можете да видете на РИВЕРСОФТ

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.