Викендов во Нов Дојран аудиција за Европскиот ТВ музички натпревар „Ритамот на Европа“

913

Во сабота на 1 јули во холот на ООУ ,,Кочо Рацин“ во Нов Дојран ќе се одржи аудиција за талентирани деца и тинејџери кои имаат квалитети за пеење и танцување. Аудицијата ја спроведува тим од Европсклиот ТВ музички натпревар ,, Ритамот на Европа“ која во општина Дојран бара таленти кои може да бидат дел од ова големо музичко натпреварување.

,,Да и покажеме на Европа дека во Дојран се родени и живеат вистински музички таленти! Ова е неверојатна можност да го покажете вашиот музички талент на голема сцена и да се поврзете со колеги млади уметници од цела Европа. Затоа, соберете храброст и дозволите вашиот талент да биде забележан! Ние веруваме во Вас и знаеме дека Дојран има суперѕвезди кои само чекаат да бидат откриени,, стои во поканата на градоначалникот на Дојран Анго Ангов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.