Валандово блесна во новогодишно руво со над стотина светлосни портали, фигури и новогодишни елки (ФОТО)

7950

Плоштадот, градскиот парк Пеонија како и улиците Првомајска и Моша Пијаде во Валандово блесна во новогодишно руво.

Поставени се над стотина светлосни портали со различнни димензи, над четиересетина светлосни фигури, светлосно небо од сто метри, опшивка на канделабри, грмушки,  палми, столбови. Паралелно поставена е и Новогодишна елка од метална конструкција од 9 метри обложена со вештачко зеленило осветленеа во лед светилки и блицеви како и осум светлосни елки во висина од четири метри.(В.Трајков)

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.